Dęblin rośnie z książką!

2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, obchodzi się na całym świecie Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, aby pokazać młodemu czytelnikowi piękno literatury i ilustracji książkowej. 
Uczniowie Gimnazjum Nr 2 członkowie szkolnego klubu PoczytajMY zorganizowali w bibliotece zajęcia pt."Rośnijmy z książką", w której uczestniczyli uczniowie z klasy IVa szkoły podstawowej. 


Uczniowie wysłuchali listu w wersji polskiej i angielskiej, który otrzymaliśmy od rosyjskiego pisarza Siergieja Machotina, opowiadali o emocjach jakie towarzyszą im przy czytaniu książek. Wspominali, jakie książki szczególnie zapadły im w pamięci, począwszy od lat dziecinnych aż po wiek szkolny. Wybierali ulubione książki, wyłożone na stolikach przez organizatorów, a starsi koledzy czytali ich fragmenty.

Następnie napisali list do rówieśników, nauczycieli, dyrektora o korzyściach płynących z czytania. Poprawnie napisane listy trafiły do wytypowanych adresatów.

Do zabawy włączyli się także nauczyciele, którzy także opowiadali o swoich pasjach czytelniczych i książkach, które towarzyszyły im w dzieciństwie. Wszyscy świetnie się bawili. Okazało się, po raz kolejny, że książka łączy pokolenia.