Czytam, bo lubię!

Od września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 166 w Łodzi zarażają siebie nawzajem i innych miłością do książek. Klubem czytelniczym opiekuje się pani Paulina Kizeweter.

Na początku uczniowie przygotowali do pięknego odczytania swoim kolegom i koleżankom książkę "Oskar i Pani Róża". Na spotkaniu udało się przeczytać tylko połowę książki. Kilka dni później okazało się, że w szkolnej bibliotece nie ma już ani jednego egzemplarza tej książki. Wszyscy chcieli poznać dalsze przygody Oskara.

W październiku uczniowie odczytywali jesienne wiersze. Były to zajęcia na świeżym powietrzu. Po wysłuchaniu przygotowanych utworów, dzieci fotografowały jesienną aurę.

W listopadzie członkowie koła czytelniczego umilali młodszym kolegom ze świetlicy czas oczekiwania na rodziców. Dzieci wysłuchały utworów o misiach. Tak wprowadziły się w przytulny nastrój, który towarzyszy wszystkim w szkole podczas Dnia Pluszowego Misia. Uczennica Julia Sucińska sama napisała opowiadanie, którego bohaterem jest Miś.

Po dotychczasowych spotkaniach klub czytelniczy zebrał wnioski i stworzył plakat ze wskazówkami, jak czytać, by zaciekawić słuchaczy.

 

„Rady dla osoby czytającej”

Należy czytać głośno
Należy czytać wyraźnie
Należy czytać z uwzględnieniem znaków interpunkcyjnych
Należy zmieniać głos
Należy czytać powoli
Należy spoglądać na słuchaczy