Doskonały pomysł!

PoczytajMY u to hasło, które skupiło od początku września 2015r. blisko trzydzieścioro klubowiczów: 19. uczniów klasy IIC i dziesięcioro pierwszoklasistów, którzy z ogromnym zapałem powiedzieli TAK na propozycję działań wokół program CEO.

Oto nasze pomysły na nowy rok szkolny:

  1. „Czytające piątki” w Gminnym Publicznym Przedszkolu im. Jana Brzechwy  w Drawsku- czytają nowi klubowicze pod opieką uczniów klasy IICJ ( mamy już harmonogram czytania na cały rok szkolny).
  2. Jesienne czytanie przy kominku na Drawskiej Marinie (pragniemy podjąć współpracę ze Szkołą Podstawową w Drawsku w celu organizowania dla naszych młodszych kolegów czytania lektur. Wybrany tekst, dla wskazanej przez panią polonistkę klasy, będą czytali w odcinkach wszyscy klubowicze).
  3. Wiosenne czytanie dla mieszkańców Drawska. Wybierzemy odpowiednie teksty na powitanie oczekiwanej pory roku. Szczegóły obmyślimy J ( miejsce, czas, tekst..).
  4. Naszym marzeniem jest włączyć do Klubu nauczycieli i rodziców ( liczymy na przynajmniej pięcioro nauczycieli chętnych do czytania przedszkolakom i dzieciom ze szkoły podstawowej, i przynajmniej tyle samo rodziców…) To będzie dla nas trudne wyzwanie!.
  5. W naszych planach jest również przedstawienie kukiełkowe z okazji Dnia Dziecka.

Jesteśmy pewni,  Klub Czytelniczy Drawsko już działa! 25 września 2015. Odbyła się uroczysta inauguracja. Drogę z Gimnazjum do Przedszkola i Szkoły Podstawowej ubarwiły reklamujące program CEO baloniki. Było sporo frajdy dla nas Dużych i dla Malców… 
Hasło PoczytajMY w kolorowej odsłonie z pewnością zaskoczyło niejednego mieszkańca wioski… 

Autroka: Iwona Nowak

Zespół uczniowski: Katarzyna Brzezińska, Oliwia Lasek, Julia Kozdra, Zuzanna Bukowska

Koordynatorak programu: Iwona Nowak