Inspiracje - Dzień Dinozaura

Święto Kota już za nami, a czy ktoś z Was świętował kiedykolwiek Dzień Dinozaura? Jeśli nie, to nadarza się świetna okazja! Przecież  nikt tak nie kocha dinozaurów jak dzieci.

To doskonały moment, by przypomnieć sobie, jakiego ulubionego dinozaura miało się w dzieciństwie i okazja do rozmowy o dziecięcych pasjach. A może zabawić się w palenotologa, próbując przypisać wydrukowane na kartkach ślady dinozaurów do odpowiednich gatunków? Albo wykopać figurki i fragmenty zakopane w gipsie lub piasku (dla odważnych, bo jednak brudzi straszliwie :D ) A może schrupać ciastka w kształcie dinozaurów lub dinozaurowe żelki?

Jeśli język angielski nie jest dużą barierą polecam też zabawę online - Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej stworzyło stronę, na której dzieci mogą się wcielić w różnych specjalistów - https://www.amnh.org/explore/ology Także Kanadyjskie Muzeum Historii Naturalnej nie pozostaje w tyle i oferuje różne aktywności dla dzieciaków - https://nature.ca/en/explore-nature/our-websites-about-nature. Z kolei na stronie londyńskiego Muzeum Historii Naturalnej (https://www.nhm.ac.uk/visit/activities-for-families-and-kids.html) możecie sprawdzić jakim dinozaurem jesteście, jak zrobić dinozaura origami i znaleźć inne pomysły na zabawy (zobaczcie sekcję na dole strony - roarsome time at home).

No i oczywiście - czytajmy!

Każda książka o dinozaurach jest dobra!

Ja polecam te, które lubią moi osobiści mali czytelnicy, a Wy? Jakie polecacie?

1. Dinozaurum, wyd. Dwie Siostry, kolejne, choć nie tak pięknę, wydanie "muzealne" po "Botanicum" i "Animalium".

2. Lubiana przez dzieci seria "Magiczny domek na drzewie" i jej część "Dinozaury przed zmrokiem".

3. Książka mojego dzieciństwa, czyli "Jak żyły dinozaury" z serii "Świat wczoraj i dziś". Na pewno ktoś z Waszych znajomych ma tę serię na półce!

4. "Księga dinozaurów" i wszelkie diznoaurowe encyklopedie na małych i większych ekspertów.

5. "Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach" - odpowie na wszystkie, nawet najdziwniejsze pytania.

6. "Dinotopia" - malarsko-literacka fantazja o wyspie, na której ludzie żyją w zgodzie (lub nie) z dinozaurami.

7. "Dinozaurologia" - kompendium z przymróżeniem oka, za to z dużą ilością okienek do otwarcia, kopert do zajrzenia i "skór" i "jaj" do pogłaskania.

Dobrej zabawy!!