Inspiracje na spotkania czytelnicze

Jak urozmaicić spotkania klubów? Oto garść pomysłów, które można dowolnie zmieniać i dostosowywać do własnych potrzeb. A może Wasze pomysły są o wiele ciekawsze i warte promowania? Czekamy na zdjęcia z Waszych spotkań! Przesyłajcie je na adres aneta.derda@ceo.org.pl

1. Poezja z prozy

Wystarczy ksero strony z dowolnej książki i czarny marker. Zamazujemy wszystko, poza kilkoma słowami i frazami - niech stworzą wiersz. Zajrzyj tu lub wpisz w wyszukiwarkę blackout poetry.

2. Maski do odgrywania scen z książki

Zrób maski postaci z danej książki, odegraj sceny, zmień wydarzenia, wykrzycz emocje, jak Max z "Gdzie mieszkają dzikie stwory".

3. Jestem książką

Dopasuj książkę do siebie i siebie do książki. Stwórz fotograficzną iluzję optyczną - tak, jak tutaj.

4. Zaprojektuj własną okładkę

Stwórzcie wystawę waszych własnych okładek do ulubionych książek. Wystarczy aparat w telefonie, dodanie napisów i... wyobraźnia. Niech Wasze okładki zawisną na ścianach klasy, szkoły lub biblioteki.

5. Promuj szkolną lub osiedlową bibliotekę

Stwórzcie serię zdjęć z książkami. Ułóżcie je tak, by były cztytelnymi symbolami waszych ulubionych książek lub zróbcie ciekawe instalacje artystyczne. Np.takie lub takie  

6. Emotikonowe streszczenia

Opowiedz o książce językiem emotikonów. A może niech inni zgadują, jaka to książka?

7. Herbatka u...

Przebierzcie się za swoje ulubione lub waszym zdaniem najciekawsze postacie literackie i siądźcie razem do szalonej herbatki. Co się stanie, gdy zaczną rozmawiać z sobą Alicja i Harry Potter, Wiedźmin z Percy'm Jacsonem lub  Liesel ze "Złodziejki książek"? Czy uda się wam nie wypaść z roli?

8. Rysuj w trakcie słuchania książki

Cokolwiek przyjdzie Ci do głowy. Zamień swoje wrażenia i uczucia w dzieło sztuki.