Nagrywamy audiobook - PoczytajMy zadanie 2.

Audiobook? Da się!

Cześć!

„Wasze” maluchy na pewno czekają na jakieś wieści od Was. I pewnie się potwornie nudzą. Żeby nie było im tak źle, wyślemy im audiobook. Taki, który sami zrobicie.

Trudne?

Nieee, tylko trzeba się dogadać miedzy sobą. Dacie radę!

Jak zrobić audiobook krok po kroku:

  1. Wybieracie bajkę, która jest dostępna w internecie, np. na stronie Wolne Lektury. Dobrze, żeby miała prosty tekst i podział na głosy. Jeśli macie w domu taką, która odpowiada, zróbcie zdjęcia lub skany i prześlijcie do siebie nawzajem.
  2. Podzielcie się rolami. Nie tylko czytanymi! Przecież przydadzą się jeszcze efekty dźwiękowe! Ktoś musi też czuwać, żeby zgrany audiobook trafił mejlem do Waszej opiekunki lub opiekuna.
  3. Czytacie w kółko i w kółko swoje role. Dobieracie głosy, modulujecie, ryczycie albo szepczecie. Nie ma nic nudniejszego, niż monotonnie czytana historia. Ćwiczcie sobie na głos i przy lustrze.
  4. Wybierzcie narzędzie internetowe, na którym możecie się spotkać i nagrać rozmowę. Skype, Zoom i Messenger powinny wystarczyć. Poproście o pomoc techniczną dorosłych, jeśli potrzebujecie wsparcia. Może warto zgłosić się do nauczyciela czy nauczycielki informatyki?
  5. Zanim wciśniecie nagrywaj rozmowę, zróbcie kilka prób razem. Jak już będziecie zadowoleni i zadowolone z efektu, nagrajcie się!
  6. Zapiszcie wasz audiobook i wyślijcie do opiekuna lub opiekunki grupy, a ona prześle go „maluchom”.

Na co zwrócić uwagę?

- Wasz audiobook nie powinien być długi, 10 minut w zupełności wystarczy.

- Wybierzcie tekst, który lubicie i który jest dla Was przyjemny.

- Wybierzcie narzędzie do nagrywania, które już znacie lub które wydaje się Wam najprostsze w obsłudze.

- Nawet jeśli to narzędzie dobrze znacie, spotkajcie się na próbę techniczną, żeby zobaczyć, czy dobrze Wam się zgrywa, każdy ma prawidłowo włączony mikrofon itd.

Dobrej zabawy!