Nowy rok szkolny w liceum w Kędzierzynie – Koźlu

Pod koniec września w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie – Koźle rozpoczęła się nowa edycja programu „PoczytajMy”. Uczniowie odwiedzają dwie grupy z Publicznego Przedszkola nr 5 im. Jana Brzechwy. Klubem opiekuje się pani Grażyna Kochalska.

Pierwsze spotkanie rozpoczęło się od przeczytania wiersza o krasnoludkach i zabawy. Następnie uczennice przeczytały wiersz „Na straganie”. Członkowie klubu czytelniczego i dzieci bawili się w „Babę Jagę”, „Pająki i muchy” oraz „Studnię”. Spotkanie zakończyło się wierszami o „Jajku mądrzejszym od kury” oraz o „Igle i nitce”.

„Na początek zajęć poprosiłam by każde dziecko przedstawiło się z imienia. Kiedy zapoznałam się z grupą zapytałam jakie wiersze Jana Brzechwy znają. Po krótkiej rozmowie na temat ich patrona przeczytałam Mrówkom dwa wiersze, "Pomidor" oraz "Na straganie". Dzieci wymieniły nazwy warzyw znajdujących się na straganie. Na koniec zajęć każde z dzieci wykonało dla mnie serduszko z papieru podpisując się na nim. – opowiada jedna z uczennic”

Członkowie klubu umawiają się także na spotkania robocze, podczas których przygotowują się do zajęć z przedszkolakami.