OPPM 2016 – RUSZYŁA REKRUTACJA!

Czy fizyka może ciekawić? Czym jest półka zdrowej żywności? Jak ciekawie opowiedzieć historię miejsca w którym się mieszka? Dlaczego różnorodność biologiczna jest taka ważna? Jak szukać sojuszników i sojuszniczki dla swoich działań? Jak wspólnie podejmować decyzje w szkole? Dlaczego warto uczyć się programowania?  Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych, która odbędzie się we wtorek 14 czerwca 2016 r. w Zamku Królewskim w Warszawie.

Będziemy świętować, dzielić się doświadczeniami i efektami projektów realizowanych przez uczniów i uczennice. Wierzymy, że będzie to dzień pełen inspiracji dla wszystkich obecnych. W wydarzeniu weźmie udział ok. 500 osób z całej Polski, eksperci/ekspertki, goście/gościnie związani z edukacją i działaniami społecznymi, animatorzy/animatorki oraz media. To wyjątkowe wydarzenie podsumowujące rok pracy uczestniczek i uczestników programów CEO z całej Polski. W zabytkowej przestrzeni Arkad Kubickiego, będziemy wymieniać się doświadczeniami, rozmawiać z ekspertami, osobami zaangażowanymi w sprawy publiczne, uczestniczyć w  kreatywnych warsztatach i dobrze się bawić.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?

Zespoły składające się z 4 uczestniczek/uczestników wraz z opiekunką/opiekunem grupy projektowej, którzy w roku szkolnym 2015/16 zrealizowali projekt uczniowski w ramach jednego z programów Fundacji CEO  (m.in. Młody Obywatel, Zgodnie z Naturą, PoczytajMy, Młodzi Przedsiębiorczy, Szkoła Demokracji i inne). Aby zgłosić swój zespół, należy do dnia 30 kwietnia 2016 roku wypełnić formularz zgłoszeniowy. W formularzu powinien znaleźć się opis zrealizowanego przez Was, lub będącego w trakcie realizacji, projektu, a także pomysł na jego prezentację podczas OPPM.

Udział w prezentacji jest bezpłatny (oferujemy stoisko, dostęp do prądu, obiad, udział w działaniach towarzyszących).

Jak zawsze, nie zabraknie atrakcji! Serdecznie zapraszamy przede wszystkim na:

  • uroczyste otwarcie OPPM w Sali Wielkiej Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie,
  • ciekawe prezentacje projektów realizowanych przez uczennice i uczniów z całej Polski,
  • rozmowy z ekspertkami i ekspertami – osobami z dużą wiedzą o tematyce projektowej,
  • twórcze działania edukacyjne i integracyjne,
  • panel dyskusyjny dotyczący Oceniania Kształtującego z udziałem ekspertów i ekspertek
  • niespodzianki!


Do udziału w OPPM chcielibyśmy zaprosić 50 zespołów uczniowskich. Najważniejszym kryterium wyboru zespołów, które zostaną zaproszone na OPPM będzie ciekawa i innowacyjna forma prezentacji projektu.

FORMULARZ REJESTRACJI


Co będzie szczególnie brane pod uwagę w ocenie zgłoszeń:

  1. Wasza motywacja.
  2. Sposób realizacji edukacyjnego projektu uczniowskiego: poprawnie określony cel projektu, odpowiednio dobrane narzędzia do jego realizacji (pomysły na ciekawe działania w programie), efekty działania, współpraca z sojusznikami i sojuszniczkami, w jakim stopniu projekt był realizowany przez uczniów.
  3. Forma stoiska, która umożliwia samodzielne jego pozostawienie.

 

Do 10 maja  dokonamy wyboru zgłoszonych zespołów i poinformujemy je mailowo o zakwalifikowaniu do udziału w OPPM. Jednocześnie zespoły otrzymają dalsze instrukcje dotyczące przygotowania się do prezentacji.

Pytania dotyczące prezentacji prosimy kierować do Joanny Gus.

e-mail:  Joanna.gus@ceo.org.pl, tel. (22) 825-05-50 wew.108