PoczytajMy z emocjami

Organizowane w ramach "PoczytajMy" spotkania czytelnicze angażują młodzież do działania oraz promują czytelnictwo wśród najmłodszych. Po wspólnej lekturze dzieci i młodzież razem się bawią, rysują, tańczą, śpiewają, przygotowują inscenizacje teatralne, a także uczą!

W Olsztynie tematem jednego z kolejnych spotkań czytelniczych były emocje. A właściwie, najtrudniejszy do zaakceptowania i przetrwania gniew. Zajęcia prowadzili: Nina i Kacper.

Na początku zajęć biorące w nich udział dzieci zaznaczyły, jak się czują. Okazało się, że wszystkim daleko jest do gniewu. Grupa podzieliła się niemal po równo na zadowolonych i… zakochanych.

Potem Nina przeczytała fragment książki Grzegorza Kasdepke „Tylko bez całowania…”.

Następnie Kacper przebrał się za Uczucikona, który – mimo kartonowego kształtu – jest postacią bardzo podobną do człowieka, ponieważ przepełniony jest wszelakimi uczuciami. Przedszkolaki mogły dorysować na nim swoje uczucia, dzięki czemu stał się jeszcze bardziej kolorowy.

Potem wszyscy grali w emocjonalne memory szukając par rysunków przedstawiających emocje (gra wykonana przez Ninę).

Na koniec Starszaki, jako że są bardziej doświadczone życiowo, pokazały, jakie są sposoby radzenia sobie z gniewem i innymi trudnymi emocjami.

Klubem czytelniczym opiekuje się pani Urszula Bartnikowska.