Projekt "Miejskie skrzaty"

W ramach PROJEKTU PoczytajMY chodzimy do ZSP w Łukowie, zorganizowałyśmy 3 spotkania w "zerówce" SP nr 1.

     Pierwsze spotkanie odbyło się 4 listopada, podczas którego przeczytałyśmy dzieciom utwór Juliana Tuwima pt. "Lokomotywa".Dzieci były bardzo zainteresowane czytanym utworem.
Chcąc sprawdzić jak uważnie słuchały czytany wiersz, zadawałyśmy im zagadki. Następnym zadaniem jakie miały dzieci wykonać było narysowanie lokomotywy na podstawie utworu. Pod koniec zajęć bawiliśmy się w "Jedzie pociąg z daleka". Zajęcia zakończyły się rozdaniem cukierków.


     Drugie spotkanie odbyło się 2 grudnia, przeczytałyśmy na nim wiersz pt. "Mikołaj". Następnie zadawałyśmy dzieciom pytania związane ze świętami bożonarodzeniowymi, z którymi dobrze sobie poradziły. Kontynuując spotkanie zaczęłyśmy zabawę w ciuciubabkę w wersji świątecznej. Osoba szukająca miała na głowie czapkę mikołaja. Po zabawie była część plastyczna. Każde dziecko miało zadanie wybrać sobie postać renifera lub mikołaja. Z wyciętych wcześniej szablonów należało wybrać sobie wszystkie potrzebne elementy, z których po odpowiednim sklejeniu wychodziła wybrana postać. Na koniec każde dziecko dostało od mikołaja słodki podarunek. 

     Trzecie spotkanie zaplanowałyśmy na 20 stycznia. Zajęcia rozpoczęłyśmy rozmową na temat jak minęły dzieciom święta i co dostały pod choinkę. Następnie przeszłyśmy do naszych zajęć. Przeczytałyśmy wiersz pt. "Bałwan", po którym zadawałyśmy im zagadki o tematyce zimowej. Część plastyczna polegała na pracy w grupach. Każda z grup otrzymała dużą kartkę z narysowanymi trzema kołami, które należało ozdobić  według własnych pomysłów, tak aby w efekcie końcowym uzyskać postać bałwana. Zajęło im to dosyć dużo czasu, ale efekty były wspaniałe, co widać na zdjęciach.

Autroka relacji: Joanna Dobrowolska
Zespół uczniowski: Joanna Dobrowolska, Natalia Krasuska, Natalia Rybka, Anna Świnarska
Koordynatorka: Agata Kurowska-Kacprzak