Zakochani, renifery i książki w Lublinie

Chcielibyśmy się z Wami podzielić, co udało nam się dokonać w Gimnazjum nr 19 w Lublinie. Uczennice z klasy IIa, w ramach projektu CEO „Poczytajmy”, postanowiły zaopiekować się maluchami z Przedszkola nr 6.

W grudniowe popołudnie wyruszyły na pierwsze spotkanie z dziećmi. Miały tremę, ale wkrótce okazało się, że ich obawy były nieuzasadnione. Przedszkolaki ciepło je przyjęły, z uwagą wysłuchały odczytanej, z podziałem na role, bajki „Skąd Święty Mikołaj bierze prezenty?”

Następnie chętnie odpowiadały na zadawane pytania oraz opowiadały o swoich wymarzonych prezentac, po czym przyszedł czas na wspólną zabawę w wędrującego renifera.

 Na pożegnanie dzieci otrzymały cukierki oraz obietnicę kolejnego spotkania .

Następne spotkanie odbyło się 9 lutego. Inspiracją do wspólnej zabawy było zbliżające się Święto Zakochanych oraz baśń Hansa Christiana Andersena „Pasterka i kominiarczyk”.

Po odczytaniu utworu uczennice zaprosiły dzieci do rozmowy o walentynkowych zwyczajach, a potem nadszedł czas tworzenia okolicznościowych kartek. Powstały naprawdę piękne prace.

Dla uczennic, realizujących projekt, kontakt z dziećmi był nowym, ważnym doświadczeniem wymagającym pokonania nieśmiałości, umożliwiającym odkrycie ukrytych talentów: artystycznych i pedagogicznych.

W kolejnym semestrze zamierzamy kontynuować bajkowe spotkania w Przedszkolu nr 6.

 

 

Opiekun projektu: Elżbieta Szczepańska