Mol książkowy czyta ,,Chłopca z Lampedusy"

Zajęcia w ramach PoczytajMy o migracjach prowadziłyśmy w Przedszkolu nr 13 w Warszawie. Przed zajęciami spotykałyśmy się w Szkole Podstawowej nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie trzy razy, wraz z naszą opiekunką p. Ewą Łopieńską ustalałyśmy scenariusz każdego spotkania, podział obowiązków i przygotowałyśmy materiały. Czytałyśmy przedszkolakom fragmenty książki Rafała Witka, „Chłopiec z Lampedusy”.

Na początku omawiałyśmy zasady obowiązujące podczas zajęć, naklejałyśmy karteczki z imionami. Podczas pierwszych zajęć dzieci rysowały potwora; odgadywały zagadki dźwiękowe, przede wszystkim sadziły fasolki, które na następnych zajęciach wspólnie omawiałyśmy.

Drugie zajęcia poświęcone były przyjaźni, tolerancji, inności. Dzieci przedstawiały scenki na podstawie usłyszanych fragmentów, rysowały bohaterów książki. Przedszkolaki chętnie brały udział w zajęciach, choć na początku były jak my, nieśmiałe. Naszym zdaniem zajęcia rozwijały wyobraźnię, zachęcały do czytania i rozwijania pasji dzieci. Temat tolerancji, przyjaźni nie jest im obcy.

Klubowiczki ze Szkoły Podstawowej nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie,

pod opieką p. Ewy Łopieńskiej