,,Witkacy" czyta o migracjach

Klub czytelniczy w oddziałach gimnazjalnych LXIV Liceum Ogólnokształcącego im. S.I.Witkiewicza „Witkacego” w Warszawie założyła p. Lucyna Kasjanowicz. Spotkania czytelniczy realizowaliśmy w kl.4f w pobliskiej Szkole Podstawowej nr 267 w Warszawie. Dzieci z dużym zaangażowaniem włączały się w proponowane przez nas zadania. Chętnie wykonywały ćwiczenia, brały udział w zabawach i dyskusji,  z uwagą słuchały fragmentów książki „Chłopiec z Lampedusy” R. Witka.

Zorganizowaliśmy 6 spotkań naszego Klubu Czytelniczego „Sówka”  (po 2 spotkania przed każdą wizytą w SP 267). Omawialiśmy na nich konspekty zajęć, rozdzielaliśmy zadania, dzieliliśmy się spostrzeżeniami. Po każdym spotkaniu z dziećmi dodatkowo omawialiśmy kolejny etap projektu i dokonywaliśmy ewaluacji. Spotykaliśmy się w szkole, ale też komunikowaliśmy się poprzez grupę na Messengerze.

Oto co powiedzieli nasi podopieczni na temat naszych spotkań:

-dowiedzieliśmy się, kim jest emigrant i imigrant;

- wiemy, gdzie leży Lampedusa i Erytrea;

- dowiedzieliśmy się więcej o UE;

- pogłębiliśmy swoje umiejętności pracy w grupie;

- wiemy, że innych należy oceniać po tym, kim  i jacy są,  a nie – jak wyglądają;

- pomaganie jest „fajne”;

- starsi koledzy są „spoko”.  

Spotkania klubu czytelniczego były dla nas ciekawą przygodą, która nadal trwa. Naprawdę bardzo się zaangażowaliśmy,  a nasz klubu czytelniczy obecnie liczy 11 osób. 

klub czytelniczy z oddziałów gimnazjalnych

LXIV Liceum Ogólnokształcącego im. S.I.Witkiewicza „Witkacego” w Warszawie

pod opieką p. Lucyny Kasjanowicz