Czytaliśmy w Kielcach

W tym semestrze zajęcia inicjowane przez kieleckich gimnazjalistów nie były tak liczne jak w ubiegłym, bowiem był to okres rekolekcji, ferii świątecznych, egzaminu gimnazjalnego. Mimo trudności udało nam się przeprowadzić kilka interesujących spotkań, na których czytałyśmy bardzo wciągające powieści: „Opowieści z ulicy Broca”, „Fiord i zaginiony naszyjnik, ,,Baśnie domowe", ,,Babcię na jabłoni" i ,,Księgę Bajek". 

W naszym Klubie Czytelniczym czytały Julia Korus, Klaudia Kubicka, Aleksandra Stando.

 

Starałyśmy się na każdym spotkaniu zbierać informacje o tym, co nasze maluchy chcą czytać, chciałyśmy odpowiedzieć na ich potrzeby, bo wtedy wiemy, że zajęcia odbywają się w miłej i ciepłej atmosferze. Mamy poczucie, że na naszych spotkaniach zarówno dzieciaki, jak i my wzajemn od siebie czerpaliśmy. My stawałyśmy się ze spotkania na spotkanie dojrzalsze, natomiast młodsi stawali się coraz odważniejsi i śmielsi, poszerzali zakres swojej wiedzy i wzbogacali słownictwo. Spotkania czytelnicze powodują, że zarówno my jak i maluchy częściej sięgamy po lekturę.

Sprawozdanie dotyczy Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 29 – Gimnazjum nr 1, Szkoły Podstawowej nr 7 w Kielcach. Opiekunami programu Karolina Lech, Maria Gidek.