Czytamy w Jastrzębiu-Zdroju

Uczniowie klasy 2a gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 18 im. Henryka Sławika w Jastrzębiu-Zdroju, Maciek, Bartek i Bartosz, odwiedzili swoich młodszych kolegów z klasy 3b SP. Tym razem chłopcy wybrali do przeczytania książkę „Piraci z naszej ulicy”.

Czytali o przygodach Matyldy i pirata Jolleya, którzy zostali sąsiadami. Rodzina piratów nie gościła w miasteczku długo, bo opuściła je zaraz po załataniu dziury w statku, ale zdążyła wywołać spore zamieszanie wśród mieszkańców. Dzieci siedziały zasłuchane, a potem każdy dostał do pokolorowania obrazek pirata. Dziecięca wyobraźnia zaczęła czynić cuda i obok pirata pojawiły się papugi, szczurki, czaszki i statki. To było bardzo miłe spotkanie.

Innym razem odwiedziliśmy uczniów klasy 1 a. W trakcie spotkania połączyły siły czytanie z nauką. Dzieci wysłuchały bajki "Zaginiona kotka", która jest polsko-angielski. Dominika czytała tekst po angielsku, Julita po polsku, Weronika odpowiadała za cześć plastyczna. Bajka bardzo się podobała, a przy okazji była powtórzeniem i przypomnieniem wiadomości, których dzieci uczą się na języku angielskim. Można bylo powtórzyć słówka, liczenie i kolory. 

Sylwia Piszczek, opiekunka klubu czytelniczego

w Szkole Podstawowej nr 18 im. Henryka Sławika w Jastrzębiu-Zdroju