Elmer i nasza akcja w Ostrowiu Wielkopolskim

We wtorek 15 maja odbyło się spotkanie czytelnicze naszego klubu "PoczytajMy" ze Szkoły Podstawowej nr 4 im."Królowej Jadwigi" w Ostrowie Wielkopolskim dla dzieci z grupy zerowej. Jego tematem był bajkowy słoń o imieniu Elmer. Jest to postać kolorowego, kraciastego słonia, który bardzo wyróżnia się na tle szarego stada. Właśnie ze względu na swoją inność przeżywa wiele ciekawych przygód.

Nasze spotkanie ropoczęliśmy oczywiście od przeczytania bajki, pierwszej części przygód rezoltnego słonia pt. "Elmer", której autorem jest Davida McKee. Potem na dzieci z zerówki czekała niespodzianka – odwiedził ich gość specjalny... sam słoń Elmer. Przywitał się wesolo z naszymi milusińskimi i wspólnie zatańczyliśmy taniec kaczuszek.

Piękna pogoda sprawiła, że potem poszliśmy wszyscy na dwór.  Tam zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i bawiliśmy się z użyciem  kolorowej chusty Klanza.  Po powrocie do sali dzieci jeszcze przeszły kolorowym tunelem i pokolorowały kolorowankę ze słoniem Elmerem. Na koniec zerówkowicze  pożegnali się z sympatycznym słoniem z dużym żalem. Spotkanie przebieglo w bardzo miłej atmosferze, a dzieci były bardzo zainteresowane lekturą. Słoń Elmer wywołał na ich twarzach naprawdę spory uśmiech i entuzjazm. 

Zainspirowani akcją masowego czytania "Jak nie czytam jak czytam" postanowiliśmy również pobić własny rekord w szkolnym czytaniu. 8 czerwca na drugiej godzinie lekcyjnej cała społeczność szkolna wyszła na boisko i pogrążyła się w lekturze.

Było nas bardzo dużo i przy słonecznej pogodzie miło spędziliśmy czas. Nasz grupa z programu "PoczytajMy" poprzebierała się za postacie z książek i miała przy tym wiele zabawy.

Półgodzinne czytanie zakończyło się prezentacją plakatów poszczególnych klas przedstawiających ich ulubionego pisarza. Na tym niestety nasze działania w tym roku szkolnym się zakończyły, ale mamy nadzieję, że nasza przygoda z literaturą dopiero się zaczyna i z nowymi pomyslami wkroczymy w nowy rok szkolny. Do zobaczenia!

Renata Wojciechowska, opiekunka klubu czytelniczego

w Szkole Podstawowej nr 4 im."Królowej Jadwigi" w Ostrowie Wielkopolskim