Elmer w Wyrzysku

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku spotykaliśmy się raz w tygodniu, poszukując pomysłów na ciekawe zajęcia z dziećmi. Szczególnie chodziło nam o zabawy ruchowe związanych tematycznie z książką, którą zamierzaliśmy przeczytać. Tym razem skorzystaliśmy z pozycji nadesłanej nam przez CEO wyd. Publicat ,,Elmer i wyścig".


Uczennice wraz z opiekunką przygotowały dla maluszków  mnóstwo atrakcji. Spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania bajki a następnie porozmawialiśmy z dziećmi na jej temat. Elmer jest niezwykle ciekawskim i mądrym słoniem i tym razem przekazał młodym słuchaczom kilka spostrzeżeń. Między innymi to, że w wyścigu najważniejsze jest nie to, kto zwycięży a to, kto i w jakim stylu pokona trasę ,że droga do celu jest nie mniej ważna niż sam cel. Oraz, że choć tylko jeden zawodnik może być pierwszy, to inni mogą zyskać na innych polach. I, że właściwie każdy może być wygranym. Wreszcie, że warto dbać nie tylko o siebie, ale również o innych.

Następnie dzieci bawiły się w zabawę ciepło-zimno do tego posłużyły nam przyniesione wcześniej maskotki, oczywiście słoniki. Na koniec maluchy  otrzymały kolorowanki, słonika w kratkę i mogły go pokolorować w dowolny sposób. Dzieciom bardzo spodobało się spotkanie  z przemiłym słonikiem i pytały już o następne. Uczennice z klubu cztelniczego również są zadowolone jeśli ich pomysły przypadają dzieciom go gustu. Mają wtedy poczucie
dobrze wykonanej pracy.

Monika Borucka-Rerek, opiekunka klubu czytelniczego

w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyrzysku