Jesienne drzewo i Kopciuszek

Uczniowie należący do szkolnego klubu czytelniczego PoczytajMY Szkoła Podstawowa nr 53 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Warszawie zorganizowali w świetlicy szkolnej bardzo ciekawy konkurs.

Jesienne drzewo czytelnictwa miało na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci, promocję książek i czytelnictwa, zachęcanie uczniów do czytania książek spoza kanonu lektur szkolnych a także rozwijanie pasji, zamiłowania do książek.

Konkurs został zorganizowany przez klub czytelniczy dla swoich kolegów i koleżanek z klas III. Przez całą jesień uczniowie zapisywali na jesiennych liściach tytuły przeczytanych książek i przyczepiali je do specjalnego drzewa.

W okresie od 2.10 do 8.12. uczniowie klas III przeczytali łącznie 159 książek. Najwięcej książek, bo aż 92 przeczytali uczniowie z klasy III F. 20 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie dyplomów i nagród książkowych. 

A na jednym ze spotkań czytelniczych klub postanowił wprowadzić swoich młodszych kolegów z zerówki w zaczarowany świat bajek. Dominika, Natalia, Julia, Klemens i Antoś przeczytali dzieciom bajkę Kopciuszek.  

Po wysłuchaniu bajki zerówkowicze odpowiadały na pytania: kto był w bajce postacią dobrą, a kto złą i dlaczego? Następnie dzieci pokazywały jakie prace domowe mógł wykonywać Kopciuszek. Wiele pozytywnych emocji dostarczyło  pokazywanie jak Kopciuszek: ścierał kurze, zamiatał, gotował, mył okna oraz  szył.

                                         

 Ostatnią pracą Kopciuszka było oddzielanie grochu od fasoli.

 Zerówkowicze przy pomocy starszych kolegów bardzo szybko i sprawnie wykonali to zadanie.

Kolejna zabawa polegała na  odnalezieniu kapcia swojej koleżanki lub kolegi.

Na zakończenie zajęć klubowicze wręczyli młodszym kolegom kolorowanki z postacią Kopciuszka. Zajęcia upłynęły w bardzo miłej i życzliwej atmosferze.

Dorota Jaroszuk,

Szkoła Podstawowa nr 53 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Warszawie

--------

Zdjęcie w miniaturze na stronie głównej: Photo by Fineas Anton on Unsplash