Klub Czytelniczy z poznańskiego Gastronomika

Klub Czytelniczy z Gastronomika działa już trzeci rok. W tym roku po raz kolejny współpracujemy z przedszkolem "Poznańskie Koziołki" i tam co miesiąc spotykamy się z jedną grupą. W lutym spotkaliśmy się z Mamą Mu ("Mama Mu na sankach" Tomasa i Jujji Wieslander), która bardzo pragnęła jeżdzić na sankach i namówiła na zimowe psoty swojego przyjaciela,Pana Wronę. A my namówiłysmy Przedszkolaki na wspólne plastyczne zimowe impresje.

Marzec przywitaliśmy śpiewająco i muzycznie, wpisując się w przedszkolny projekt dotyczący instrumentów. Przeczytaliśmy bajkę "Basia i taniec" Zofii Staneckiej, a potem stworzyliśmy swoje instrumenty - grzechotki, fantazyjnie ozdobione według własnego uznania i pomysłu.

Kwiecień to poznanie Elmera i jego przyjaciółki Róży. Bajka Dawida McKee kończy sie słowami "Elmer też się uśmiechnął, ale nic nie odpowiedział. Wyobrazał sobie całe stado słoni w kolorową kratkę..." I takie stado właśnie zrobiliśy wspólnie z dziećmi :)

Nasz klub jest mały, ale działa prężnie i z wielkim zaangażowaniem. Spotkania z przedszkolakami dają nam wiele radości, uczą współpracy i otwartości. Dzieci witają nas zawsze z wielkimi usmiechami i czekają na następne poczytanki.

Joanna Królak, Technikum Gastronomiczne w Poznaniu