Królewna Śnieżka w Chełmie

Klub czytelniczy działający w Szkole Podstawowej nr 8 im. Bolesława Zygmunta Wirskiego w Chełmie i realizujący program PoczytajMy, na styczniowym spotkaniu czytelniczym sięgnął po otrzymaną książkę ,,Królewna Śnieżka u krasnoludków” Gabrieli Mistral, przesłaną od wydawnictwa Nowa Księgarnia.

 

 

Sama baśń jest doskonale znana klubowiczom za sprawą braci Grimm. Jednak w książce ,,Królewna Śnieżka u krasnoludków" ma nieco okrojoną wersję i na próżno tu szukać całej historii. Autorka ogranicza się jedynie do fragmentu baśni, a ściślej do sceny spotkania Śnieżki z krasnoludkami. Ta wierszowana historia od razu zachęciła do czytania z podziałem na role. I czytało się znakomicie! Po przeczytaniu całej książki członkinie klubu postanowiły wykonać postaci krasnoludków i królewny, a nawet zbudowano łóżeczka, które wykorzystały do inscenizacji bajki.

Książka w takiej oprawie graficznej, z grubymi tekturowymi okładkami „eko” i tajemniczymi, dość nietypowymi ilustracjami bardzo się podobała i - zdaniem naszego klubu - warto po nią sięgnąć!

Elżbieta Kaczyńska, opiekunka klubu czytelniczego

w Szkole Podstawowej nr 8 im. Bolesława Wirskiego w Chełmie

______________________________________________________________________________________________________________________________________

Źródło filmu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, https://www.youtube.com/watch?v=IBt0R0M4rJ4