Morskie opowieści

W kwietniu w Szkole Podstawowej 289 im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie zajęłyśmy się promocją książek o morskiej tematyce. Klubowicze czytali książki o morskiej (jeziornej, rzecznej ;)) tematyce. Rozmawiali ze słuchaczami o potrzebie niesienia sobie pomocy, przypomnieli jeszcze raz fragment, w jaki sposób Tadżin dostał się na Lampedusę, zapoznali uczniów z zasadami bezpiecznego korzystania w kąpielisk, na koniec zaprosili uczniów do swobodnego snucia „morskich opowieści”, uczniowie wykonali baśniowe ilustracje – dotyczące władców morskich przestworzy… 

Aby zajęcia były atrakcyjne, uszyliśmy morskie maskotki, a także wykonaliśmy magnesy. Równocześnie uczniowie podjęli wtedy decyzje dotyczące czytania młodszym kolegom książki o Iwo z Nudlandii.

Powstał wstępny pomysł i potrzebne rekwizyty!

Zainspirowaliśmy się również książką ,,Płetwal błękitny" Jenni Desmond.

 

Przygotowałyśmy również warsztaty o superbohaterach, które poprowadziły Basia i Zuzia.

Czytały fragmenty lektury, rozmawiały, zadawały pytania np. Czy w dzisiejszym świecie potrzebny jest superbohater i kto nim może być?

Następnie podzieliły dzieci na grupy, te wykonywały zadania np. projekt stroju, czy plakat – strona internetowa bohatera). Pomysł i wykonanie autorstwa Klubowiczek, adresat – uczniowie świetlicy.

Oprócz spotkań zorganizowałyśmy w szkole konkurs prac inspirowanych baśniami i wykonanych techniką kolażu.

Poznajecie?

Wciąż nam mało i mało... Teraz szykujemy się na pszelą akcję!

Anna Kowalska, opiekunka klubu czytelniczego

w Szkole Podstawowej nr 289 im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie