Odwiedziny

Dnia 8.04.2017r. w sobotę gimnazjaliści z Białego Kościoła piąty już raz uczestniczyli w zajęciach w Ośrodku Opiekuńczo - Adopcyjnym w Krakowie w ramach projektu "PoczytajMy". W związku ze zbliżającymi się świętami nasz kolega Filip z klasy Ia przeczytał naszym małym Przyjaciołom książkę Małgorzaty Strzałkowskiej pt. "Wielkanoc". Zgodnie z naszą tradycją przygotowaliśmy dla dzieci zadania dotyczące tej książki. Dzieci musiały m.in. pięknie pokolorować rysunki jaj wielkanocnych, rozwiązać łamigłówki oraz wykazać się spostrzegawczością i bardzo dobrą znajomością treści utworu w wyszukiwaniu różnic na obrazkach. Wszyscy pracowali z bardzo dużym zaangażowaniem, w tym także trzyletnia Nicola i niewiele starszy od niej Marek.

W nagrodę zajączek przyniósł dzieciom prezenty, jednak z ich otwarciem musiały poczekać do świąt. Potem nastąpił uwielbiany przez dzieci czas zabawy w berka, w chowanego i w wiele innych. Po świetnej zabawie przeszliśmy do jadalni, w której wspólnie przygotowywaliśmy kolorowe i bardzo apetycznie wyglądające kanapki, które dzieci miały zjeść na kolację. Do ich wykonania wykorzystaliśmy m.in. wędlinę, ser oraz wiosenne nowalijki. Podczas naszego spotkania prowadziliśmy także poważne i mniej poważne rozmowy.

Cały czas panowała fantastyczna atmosfera, która udzieliła się każdemu z nas. Niestety, wszystko, co dobre, musi się kiedyś skończyć. Nadszedł czas obiadu, a dla nas czas pożegnania się z ulubieńcami. Przytulaniu i uściskom nie było końca. Dzieci bardzo ucieszyły się z wiadomości, że nasze kolejne spotkanie odbędzie się już za miesiąc - na początku maja. Spotkanie zorganizowała pani Elżbieta Glanowska - opiekunka projektu "PoczytajMy". Uczestniczyły w nim także pani Maria Habuda-Szumiec i pani Urszula Kłoszewska-Kubisiowska.