Rekomendacje 39

19 IX w Dzień Emotikona klub czytelniczy REKOMENDACJA 39, czyli gimnazjaliści z kl.II a: Ola, Zuzia, Karolina i Emilka i III c: Mateusz i Patryk, pod opieką p. Jolanty Pytel, odwiedził grupę 5 i 6 w Przedszkolu nr 64 w Krakowie.

 Zaprosiliśmy młodszych kolegów do wspólnej zabawy.

Na początku spotkania pytaliśmy o ich nastrój. Aby pomóc w określeniu emocji mieliśmy przygotowane buźki z emotikonów na patyczkach. Okazało się, że najwięcej jest przedszkolaków niezdecydowanych i smutnych. Dlatego, tym chętniej rozpoczęliśmy wspólną zabawę.

Karolina z kl. II gimnazjum czytała przedszkolakom fragmenty  książki Ach, jak cudowna jest Panama - Janoscha. Podczas czytania, robiliśmy stop-pauzy i sprawdzaliśmy stopień zrozumienia tekstu oraz spostrzegawczość przedszkolaków.

Wszystkim opowieść  o Misiu i Tygrysku, którzy wybrali się w podróż do Panamy bardzo się podobała. Ale ponieważ dzieci bardzo lubią ruch - zaproponowaliśmy wspólną zabawę z poduszkami - emotikonami, które przedszkolaki przytulały i podawały sobie np. z zamkniętymi oczami.

Naszą wizytę w przedszkolu zakończyło wspólne rysowanie emotikonów. I wtedy okazało się, że większość dzieci ma nastrój uśmiechniętej i radosnej buźki. Na pamiątkę naszego spotkania czytelniczego przedszkolaki otrzymały naklejki z buźkami.

Fot.: Mateusz K., kl. III c