Scooby Doo czyta

Kolejne spotkanie klubu czytelniczego programie w Szkole Podstawowej nr 8 im. Bohaterów Westerplatte w Kaliszu było niezwykle bajkowe, a to wszystko za sprawą przesympatycznego, kudłatego bohatera filmów oraz książek dla dzieci - Scooby Doo! Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionej firmy, która prowadzi animacje dla dzieci mogliśmy poczuć na własnej skórze, jak bardzo uwielbiany jest ten strachliwy i wiecznie głodny psiak :) 


Ponieważ księgozbiór szkolnej biblioteki w ostatnich miesiącach został dość obficie wyposażony w liczne pozycje książkowe opisujące straszne przygody Scooby Doo, zdecydowaliśmy, że jest to doskonała okazja, aby wspólnie poczytać. Los zadecydował, że nasze spotkanie czytelnicze odbyło się z uczniami klasy 3a - to my mieliśmy im czytać i przenieść ich w magiczny świat zagadkowych historii Scooby Doo, jednak dynamiczne spotkanie potoczyło się nieco inaczej :) To trzecioklasiści pragnęli poczytać Scooby Doo, siedząc mu na kolanach i tuląc się do jego miękkiego futerka (dobrze, że nasza opiekunka miała dość siły i wytrzymała tropikalne temperatury w tym stroju ;) 

Pozostali uczniowie inscenizowali czytane fragmenty, włączali się do czytanych przygód imitując dźwięki opowiadanych zjawisk i z wielkim entuzjazmem przyjmowali dowcipy Scooby Doo.
To było wspaniałe spotkanie - pełne radości, zabawy i nieoczekiwanych zwrotów. Na zakończenie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z bohaterem i obiecał, że przeczyta samodzielnie jeszcze jakieś przygody, o których opowie w liście adresowanym do Scooby Doo!

Czytanie zyskuje na sile w naszej szkole! 
Jest nam niezwykle miło poinformować, że dzięki staraniom opiekunów klubu czytelniczego udało nam się wygospodarować czytelniczy kąt w szkole! Zasoby jeszcze niewielkie (zdjęcie wykonaliśmy tego samego dnia - od razu chcieliśmy się pochwalić :)!) Teraz, kiedy uczniowie widzą, że jest wygodne miejsce i półki wierzymy, że bookcrossing zyska większą popularność!

Joanna Cierniak, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Bohaterów Westerplatte w Kaliszu