Stefek Burczymucha w przedszkolu

Za nami w Ostrowie Wielkopolskim kolejne udane spotkanie! Prezentowanym w marcu utworem dla przedszkolaków  był Stefek Burczymucha Marii Konopnickiej, w którym bohater głosił, iż nie boi się żadnego zwierzęcia nawet lwa i niedźwiedzia, a tymczasem  wystraszył się myszy polnej.

Podczas prezentacji wykorzystano maskotki występujących w wierszu zwierząt, a brawurowe wcielenie się uczennicy Ali w postać Stefka  mocno wpłynęło na wyobraźnię i spowodowało skupienie i zaciekawienie na twarzach dzieci. Doskonale także zapamiętały jakie zwierzęta występowały w utworze.

Po prezentacji utworu zabawiliśmy się w naśladowanie głosów zwierząt występujących w wierszu , a były to głosy:  wilka, hieny, lwa, psa, niedźwiedzia itp. Dziewczęta przygotowały plansze ze zwierzętami co ułatwiło przebieg i kierowanie zabawa . Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały wybrany przez siebie wizerunek zwierzęcia do pokolorowania.

Spotkanie przebiegało bardzo dynamicznie, pełne zwrotów akcji - a dzieci to lubią. Natomiast  członkinie klubu nie kryły zadowolenia i satysfakcji przebiegu tego spotkania, czego im serdecznie gratuluję.

Prezentacje utworu przygotowały: Olga Michura, Maja Koczorowska, Liwia Mańkowska , Julia Sztukowska, Alicja Szczepaniak  – uczennice klasy VIb Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Ostrowie Wielkopolskim