Światełko w ciemnym korytarzu szkoły

W Szkole Podstawowej nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. dr. Bronisława Koszutskiego w Kaliszu zorganizowaliśmy szkolną akcję "Wieczorne czytanie". Podczas spotkania czytaliśmy „Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa. Aby przygotować to spotkanie lektorzy kilka razy zorganizowali  próby (czytali z podziałem na role). Uczestnicy wieczornicy nie kryli zadowolenia. Dopytywali kiedy będzie kolejne spotkanie.

 W styczniowy ciemny wieczór, kiedy za oknami prószył śnieg i panował nieprzyjemny chłód, 38 uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 17 w Kaliszu spotkało się aby uczestniczyć we wspólnym słuchaniu książki „Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa, czytanej przez starszych kolegów i koleżanki. Uczniowie przebrali się w pidżamy i ciepłe paputki, przynieśli ze sobą koce, podusie i ułożyli się na dywanie. W półmroku, przy włączonych lampkach i zapalonych świecach wysłuchali łącznie 5 rozdziałów książki.

W międzyczasie była zabawa w kalambury, jedzenie pizzy i podchody prowadzone w półmroku szkolnych korytarzy. Zadania do wykonania były związane z czytaną historią. Pięciu poczytajowców świetnie spisało się w roli lektorów. Uczestnicy wychodząc dopytywali- czy jeszcze kiedyś powtórzymy takie spotkanie ? Odpowiadaliśmy - na pewno jeśli wyrazicie chęć. Jako organizatorzy jesteśmy zadowoleni z przebiegu całej akcji i reakcji uczestników.

Jolanta Świniarska, opiekunka klubu czytelniczego

Szkole Podstawowej nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi

im. dr. Bronisława Koszutskiego w Kaliszu