ŚWIĘTO CZEKOLADY w Pruszczu Gdańskim

ŚWIĘTO CZEKOLADY w bibliotece szkolnej w Zespole Szkół nr 2 w Pruszczu Gdańskim

12 kwietnia to najsłodsza data w kalendarzu – Światowy Dzień Czekolady. Któż z nas nie lubi czekolady? Uczennice gimnazjum postanowiły zaprosić zaprzyjaźnione dzieci z oddziałów przedszkolnych do biblioteki szkolnej i przygotowały dla nich słodkie spotkanie w „Królestwie Czekolady”. Dzieci miały okazję obejrzeć prezentację multimedialną, z której dowiedziały się skąd się wzięła czekolada i w jaki sposób powstaje.

Następnie z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o Czekoladowej Krainie, w której panował król Batonik Wielki i królowa Bombonierka. Mieli oni także córkę, królewnę Pralinkę, którą zły czarodziej zaczarował w czekoladowy posąg. Aby odczarować królewnę dzieci musiały wykonać rozmaite zadania.

Pierwszym zadaniem przedszkolaków, z którym poradziły sobie znakomicie, było rozpoznanie jaki rodzaj czekolady dzieci degustują, mając zasłonięte oczy.

Kolejnym zadaniem dla maluchów było pokonanie slalomu z ustawionych przeszkód z czekoladowym jajkiem na łyżce.

Następne polecenie polegało na ułożeniu puzzli przedstawiających tabliczkę czekolady.

Przedszkolaki świetnie sobie poradziły również z przygotowaniem „wyścigu czekoladowych cukierków”.

Wygrana!!!

Bardzo dobrze i szybko udało im się także rozwiązać zadanie dla bystrzaków polegające na oczytaniu hasła ukrytego w rebusie. Hasłem było oczywiście słowo: CZEKOLADA

Ostatnie zadanie dzieci polegało na wspólnej zabawie przy „czekoladowych” piosenkach. Przedszkolaki bawiły się znakomicie, a wykonując wszystkie zadania udało im się odczarować królewnę Pralinkę.

Na zakończenie wszyscy otrzymali zasłużoną nagrodę, którą oczywiście była …. czekolada.

Opiekun klubu czytelniczego w Zespole Szkół nr 2 w Pruszczu Gdańskim.

Elżbieta Zwolińska