Tajemnice Valleby w Lubinie

8 maja w Zespole Szkół nr w Lubinie odbyło się spotkanie czytelnicze w ramach projektu "PoczytajMY". Uczennice z klubu czytelniczego czytały fragmenty nowości wydawniczych z naszej biblioteki pt. "Tajemnica kawiarni" i "Tajemnica więzienia" autorstwa Martina Widmarka i Heleny Willis.

Po przeczytaniu uczniowie mieli za zadanie wcielić się w role detektywów i samodzielnie rozwiązać kilka łamigłówek- zadań do tekstu. Odgadywali rebusy dotyczące zleceń detektywów, wskazywali nazwiska bohaterów w krzyżówce. Uporali się rownież z sortowaniem książek - dopasowaniem tytułu do konkretnej dziedziny oraz z zadaniem, w którym należało wykazać się wiadomościami o mieszkańcach Valleby.

Po raz kolejny okazało się,że czytanie przez uczniów gimnazjum dla młodszych kolegów było owocne, a propagowanie czytelnictwa przyniosło zamierzony efekt. Koledzy z młodszych klas nie mieli większego problemu ze zrozumieniem tekstu i rozwiązaniem nietypowych zadań.

Na zakończenie naszej akcji zorganizowali również wystawę własnych prac reklamujących książki, które zostały dodane do kanonu ulubionych i koniecznych do przeczytania.