Tak było w Nowym Folwarku!

Cztery gimnazjalistki z Zespołu Szkół w Nowym Folwarku pod opieką pań Julianny Hauke i Magdaleny Szambelan utworzyły klub czytelniczy i uczestniczą w roku szkolnym 2016/2017 w ogólnopolskim programie „PoczytajMy”. Podczas zajęć w bibliotece szkolnej dziewczyny przygotowują się do głośnego czytania dzieciom, czemu towarzyszą gry,  zabawy, warsztaty plastyczne. Następnie prezentują zajęcia połączone z czytaniem maluchom z najbliższej okolicy: szkół, świetlicy, przedszkoli.

7 kwietnia odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1 szkoły podstawowej. Oprócz tradycyjnych elementów - pasowania wielką zakładką przez nauczyciela bibliotekarza oraz wypożyczania pierwszych książek - dzieci mogły obejrzeć zabawny spektakl "Urodziny Kopciuszka" przygotowany przez członkinie szkolnego klubu czytelniczego. Tradycyjnie nie zabrakło również czytania bajek. Nowo pasowani czytelnicy otrzymali też gazetki biblioteczne, zakładki do książek oraz słodki upominek. Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom będą teraz często odwiedzać naszą bibliotekę. Przeprowadzenie zajęć było poprzedzone wieloma próbami i twórczym działaniami oraz zajęciami wprowadzającymi z udziałem nauczyciela bibliotekarza.

12 kwietnia w bibliotece szkolnej klub czytelniczy pod opieką p. Julianny Hauke przeprowadził zajęcia związane z Wielkanocą. Po odczytaniu opowiadania dzieci uczestniczące w spotkaniu rozwiązywały zagadki związane ze świętami, a następnie uczestniczyły w podchodach - poszukiwaniu pisanek na placu zabaw. Były to jedne z najbardziej radosnych i udanych zajęć klubu.

Ponadto uczestniczki klubu pomagały w realizacji następujących działań czytelniczych na terenie naszej szkoły: szkolny konkurs fotograficzno-czytelniczy "Książka w obiektywie", wystawa prac wykonanych w ramach terapii zajęciowej przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy "Na Skarpie" w Gozdowie.

Udział w projekcie CEO był dla nas niesamowitą przygodą i cudownym powrotem do czasów dzieciństwa.