Wyspy w Kępnie

Wyspy - to tajemnicze miejsca, które pojawiły się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie 24 listopada 2017 roku. Wyłoniły się na potrzeby akcji promującej czytelnictwo, w której zajęcia dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 prowadził klub czytelniczy pod opieką p. Natalii Wolko-Stempniewicz.

Za sprawą tajemniczego zaklęcia i magicznej książki grupa dzieci przeniosła się do niezwykłego miejsca. Biblioteka zamieniła się w czarodziejską wyspę, gdzie mieszkały nawet jednorożce.

Dzieci chętnie wysłuchały opowiadania o mieszkańcach tego tajemniczego miejsca, odgadły wszystkie zagadki oraz pomalowały mapę tej nieznanej krainy. 

To pierwsze z zajęć dla dzieci, które promują czytelnictwo i czytanie książek w projekcie Poczytajmy. Na kolejne zaprosimy dzieci już za tydzień. Projekt organizowany jest w ramach współpracy Biblioteki z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności. 
 

Do przeprowadzenia warsztatów wykorzystaliśmy książkę Wyspy Anity Graboś i fragmenty scenariusza Wyspiarze przygotowanego na Noc Bibliotek przez Aleksandrę Mostows(zob. http://bit.ly/wyspiarze).

Więcej zdjęć obejrzysz na stronie naszej Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie: http://www.bibliotekakepno.pl/www_od2014/2017_11_poczytajmy_1.html 

A o naszym piwnicznym spotkaniu, przeczytasz tutaj: http://www.bibliotekakepno.pl/www_od2014/2017_12_poczytajmy_2.html

Natalia Wolko-Stempniewicz,

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie