Z wizytą w pilickim przedszkolu

Dnia 12 stycznia 2018r. odbyło się zebranie organizacyjne grupy uczennic z Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Elżbiety z Pilicy odnośnie ustalenia planu działania wizyt w przedszkolu. Organizatorem spotkania była p.Iwona Kuraś, nasza opiekunka klubu. Celem zebrania było ustalenie kolejnych działań oraz przebieg projektu. Najpierw każda z nas otrzymała funkcję w zespole, wyznaczyłyśmy dwóch liderów grupy. Potem ustaliłyśmy podział na małe grupki oraz podział obowiązków. Następnie omówiłyśmy tematy, jakie będziemy realizować w czasie projektu. Oczywiście każda z nas miała inny pomysł, ale ostatecznie doszłyśmy do porozumienia. Wspólnie uzgodniłyśmy, w jaki sposób będą przebiegać wizyty oraz, jakich użyjemy pomocy dydaktycznych. Na koniec ustaliłyśmy terminy kolejnych wizyt w przedszkolu oraz przydzieliłyśmy grupy do dat. Wspólnie stwierdziłyśmy, że atmosfera spotkania była bardzo przyjemna,
a zebranie zakończyło się sukcesem!


Dnia 19 marca udałyśmy się do ulubionego przedszkola. Przedszkolaki z  wyjątkową radością powitały swoich gości. Nasi młodzi przyjaciele wysłuchali historii Kopciuszka, Brzydkiego Kaczątka oraz kilku innych, mniej znanych bohaterów. Następnym punktem tego spotkania były gry i zabawy rozwijające różne umiejętności. Z całą pewnością nie mogły narzekać na nudę. Dzieciaki na chwilę oderwały się od „monotonnej” pracy z wychowawcami i doznały nowych wrażeń. Rozmawialiśmy też  o nadchodzącej porze roku . Zapoznałyśmy ich z  przysłowiami na temat wiosny. Przedszkolaki bardzo chętnie dzieliły się z nami swoimi wiosennymi przygodami. Na zakończenie spotkania dzieci mogły się wykazać swoimi zdolnościami plastycznymi, malując swoje ulubione zwierzątka spotykane podczas tej pory roku. Podczas naszego pobytu panowała bardzo miła atmosfera, dzieci po małej chwili  zawahania się otworzyły i nie wstydziły zadawać się nam nurtujących je pytań. Spotkanie okazało się bardzo udane. Sądzimy, że dzieci zapamiętają je na długo.

Dnia 17 kwietnia 2018 roku udałyśmy się do przedszkola . Nasz cel był bardzo jasny – inscenizacja krótkiej bajki pod tytułem „Jaś i Małgosia”. Gdy tylko weszłyśmy do przedszkola, przywitała nas grupka roześmianych przedszkolaków, nie mogących się doczekać spektaklu. Przygotowałyśmy baśń niektórym dzieciom znaną, ale i tak wszystkie świetnie się bawiły. W trakcie przedstawienia były bardzo grzeczne, słuchały i w tych momentach, gdzie trzeba, żywiołowo reagowały. Na zakończenie przedszkolaki zostały poczęstowane cukierkami i zrobiłyśmy sobie razem z nimi wspólne zdjęcie.Wszystko nasze plany zostały zrealizowane bardzo pomyślnie. Przedszkolaki już „zamówiły” u nas kolejne przedstawienie.
Dnia 23 maja zaprezentowałyśmy przedszkolakom wspólnie przygotowany teatrzyk pt. „Czerwony Kapturek”. Dzieci były zachwycone przedstawieniem. Po zakończeniu wspólnego występu, zadawałyśmy maluchom pytania dotyczące przedstawianej bajki. Za poprawne odpowiedzi dzieci otrzymywały od nas słodką nagrodę – cukierki (oczywiście za zgodą wychowawczyń). Po głównej części programu rozpoczęłyśmy wspólną zabawę z przedszkolakami. Na koniec każda z nas przeczytała dzieciom krótkie wierszyki i bajki. Wizyta w przedszkolu zakończyła się radośnie, a dzieci pożegnały nas z pięknymi uśmiechami na twarzach :)

Natalia Karpała, klubowiczka 

Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Elżbiety z Pilicy,

pod opieką p. Iwony Kuraś