Zaczytana Dwójka w Legionowie

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Legionowie spotykaliśmy się raz w tygodniu z uczniami klas 0-3 oraz przedszkolakami, czytając im wybrane wspólnie lektury, do spotkań przygotowujemy się w bibliotece po lekcjach lub przed lekcjami
wolontariuszy. Mamy już pokaźną biblioteczkę ulubionych książek w bibliotece szkolnej, ale czytamy również książki, które pochodzą z naszych domowych księgozbiorów.

Przygotowujemy dla naszych małych słuchaczy zabawy, quizy, konkursy, które urozmaicają nasze spotkania. Wspólnie wykonujemy ilustracje zainspirowane czytaną lekturą. Nagradzamy małych czytelników drobnymi upominkami lub słodyczami. W bieżącym roku szkolnym czytaliśmy książki T. Trojanowskiego, J. Olech, K. Zuchli, M. Pałasza. Maluchy uwielbiają spotkania ze swymi starszymi kolegami, a my również mamy wielką przyjemność kontaktu z dziećmi. 


W maju uczestniczyliśmy w przygotowaniu programu dla całej społeczności szkolnej Szkolnego Tygodnia Czytania „CZY?TAM!” oraz braliśmy czynny w nim  udział. Przygotowaliśmy zestaw książek do czytania na lekcjach pod hasłem: „Dzień rozpoczęty z książką to dzień udany”, uczestniczyliśmy w tworzeniu zakładek do książek, plakatów reklamujących ulubione książki, a także lapbooków. Zaproponowaliśmy konkurs na prace literackie: „Książki są fajne, bo…”, „List do postaci literackiej”, „Twoje zakończenie książki”. Na zakończenie Tygodnia Czytania uczniowie przebrali się za ulubione postacie literackie. Na szkolnych korytarzach zrobiło się kolorowo, atrakcyjnie, a czasem śmiesznie. Dziecięca wyobraźnia czyni cuda!

Urszula Jankowska, opiekunka klubu czytelniczego

Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Legionowie