Zaczytani w Będzinie

Nasz klub czytelniczy działa już od trzech lat w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Będzinie. Zorganizowaliśmy 2 akcje czytelnicze.

Pierwsza to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – 29 września 2017 roku. Dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione książki i czytały ich fragmenty. Chciały w ten sposób zachęcić koleżanki i kolegów do przeczytania tych pozycji, które im samym tak bardzo się spodobały.


Druga akcja to Bookcrossing zorganizowana w trakcie festynu szkolnego – 14 października 2017 roku. Dwa tygodnie wcześniej ogłosiliśmy dzieciom w szkole zasady akcji i poprosiliśmy o przynoszenie książek. Było bardzo wielu chętnych, więc nie mieliśmy problemu z zapełnieniem naszej półki. W czasie festynu wystawiliśmy ją po raz pierwszy. Nasze uczennice wyjaśniały przychodzącym założenia bookcrossingu i zachęcały do „uwalniania książek”. Książki zaopatrzone były również w karteczki informujące o tym, jak się zarejestrować, aby śledzić  ich losy. Uczestniczy festynu byli bardzo zainteresowani, chociaż na początku nie dowierzali, że można za darmo wziąć sobie książkę. Parę osób się oczywiście zdecydowało, obiecując jednocześnie, że przyniosą swoje, by mogły trafić do kolejnych odbiorców. Kolejne  działania naszego klubu będą z pewnością równie owocne i … mam nadzieję interesujące!

Anna Wąwoźny

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Będzinie