26 Kwietnia 2019

Zapraszamy na Wirtualny Festiwal OK! OKOLICA! Dołączcie do interaktywnej grywalizacji, w której drużyny od 3 do 6 osób z różnych miejscowości uczestniczą we wspólnej zabawie online. Festiwal będzie się składał z 6 krótkich zadań dotyczących Waszej szkoły, okolicy i środowiska.

25 Kwietnia 2019

Zapraszamy 8 maja o 17.30 na webinarium - JAK ZACHĘCIĆ UCZNIÓW DO ZMIANY SWOJEJ OKOLICY? Webinarium poprowadzi Karol Szparkowski, architekt z pasją i praktyk, który organizuje warsztaty dla młodzieży. Karol zdradzi , jak krok po kroku zmienić coś niewielkim kosztem w Waszej szkole czy jej okolicy. Zapisy: http://bit.ly/webinarium-zmien-okolice

26 Lutego 2019

Jesteśmy uczniami klasy ósmej podczas dwóch spotkań klubu czytelniczego w bibliotece Szkoły Podstawowej w Gołczy ustaliliśmy na początku, jak będzie wyglądać nasza współpraca, czym będziemy się zajmować, by dowiedzieć się czym jest zrównoważone miasto.

14 Lutego 2019

Do PoczytajMy o DOMach dołączył prężny klub Rekomendacja39 z Krakowa. Za nimi spotkanie czytelnicze, które niedawno zorganizował: www.rekomendacja39.blogspot.com/2019/02/zajecia-projektu-poczytajmy-o-domach.html

22 Stycznia 2019

W połowie stycznia klub czytelniczy ze Szkoły Podstawowej nr 306 im. ks. Jana Twardowskiego w Warszawie spotkał się celem przygotowania zajęć o DOMach. Przeglądając książkę Carson Ellis klubowiczki od razu wybrały domy, które ich zdaniem warto byłoby omówić z młodszymi dziećmi podczas zajęć. Podsumowaniem pokazu domów na spotkaniu były pytania o to, czym jest dom, co to za miejsce, co oznacza dla dzieci powiedzenie „Czuć się jak u siebie w domu”? Pomysły uczestników były różne – dom jest tam gdzie są rodzice, gdzie mam zabawki, gdzie czuję się bezpiecznie. 

Strony