26 Lutego 2019

Jesteśmy uczniami klasy ósmej podczas dwóch spotkań klubu czytelniczego w bibliotece Szkoły Podstawowej w Gołczy ustaliliśmy na początku, jak będzie wyglądać nasza współpraca, czym będziemy się zajmować, by dowiedzieć się czym jest zrównoważone miasto.

14 Lutego 2019

Do PoczytajMy o DOMach dołączył prężny klub Rekomendacja39 z Krakowa. Za nimi spotkanie czytelnicze, które niedawno zorganizował: www.rekomendacja39.blogspot.com/2019/02/zajecia-projektu-poczytajmy-o-domach.html

22 Stycznia 2019

W połowie stycznia klub czytelniczy ze Szkoły Podstawowej nr 306 im. ks. Jana Twardowskiego w Warszawie spotkał się celem przygotowania zajęć o DOMach. Przeglądając książkę Carson Ellis klubowiczki od razu wybrały domy, które ich zdaniem warto byłoby omówić z młodszymi dziećmi podczas zajęć. Podsumowaniem pokazu domów na spotkaniu były pytania o to, czym jest dom, co to za miejsce, co oznacza dla dzieci powiedzenie „Czuć się jak u siebie w domu”? Pomysły uczestników były różne – dom jest tam gdzie są rodzice, gdzie mam zabawki, gdzie czuję się bezpiecznie. 

12 Grudnia 2018

Podczas pierwszego październikowego spotkania koła czytelniczego uczniowie w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 62 w Warszawie dokładnie obejrzeli książkę Carson Ellis pt. "Domy". Ósmoklasiści przeanalizowali rysunki domów i podzielili je wg najprostszego schematu - realistyczne i fantastyczne. Po zajęciach doszli do wniosku, że każdy ma taki dom, w jakim dobrze się czuje, nie ma „gorszych” i „lepszych” miejsc do mieszkania.

10 Października 2018

W końcu mamy, czym się pochwalić :) Ukończyliśmy pracę nad publikacją zawierającą scenariusze do realizacji programu PoczytajMy o DOMach, czyli Dobre Opowieści o Mieszkańcach.

Strony