22 Czerwca 2018

Zajęcia w ramach PoczytajMy o migracjach prowadziłyśmy w Przedszkolu nr 13 w Warszawie. Podczas pierwszych zajęć dzieci rysowały potwora; odgadywały zagadki dźwiękowe, przede wszystkim sadziły fasolki, które na następnych zajęciach wspólnie omawiałyśmy. Przeczytajcie o nas :)

06 Czerwca 2018

Na spotkaniach klubu czytelniczego pomogły nam książki czytane na głos, gra w Story Cubes i korzystanie z kart Dixit do opowiadania o własnych emocjach. Ćwiczyliśmy czytanie „Chłopca z Lampedusy”, uczyliśmy się współpracy, niezależnie od tego ile mamy lat. Przeczytaj o nas!

04 Czerwca 2018

W Szkole Podstawowej nr 289 w Warszawie rozpoczęliśmy działania naszego klubu czytelniczego w tym semestrze, realizując projekt PoczytajMy o migracjach. Spotykaliśmy się w ramach szkolnego Dyskusyjnego Klubu Książki. Po całym semestrze spotkań możemy powiedzieć, że chętnie weźmiemy udział w kolejnych działaniach!

30 Maja 2018

Historia zawarta w ,,Chłopcu z Lampedusy" jest przykładem zawarcia niezwykłej przyjaźni między dziećmi różnej narodowości, które mnóstwo dzieli - pochodzenie, historia, sytuacja materialna a nawet język. Właśnie...mnóstwo, ale nie wszystko. Łączy je sprawa najważniejsza - oboje są dziećmi, potrzebują bliskości, zrozumienia i wzajemnej akceptacji swojej odmienności. Bardzo podobała nam się praca z młodszymi kolegami. Dzieciaki nas polubiły, a my ich.

29 Maja 2018

Do programu PoczytajMy o migracjach dołączyła również Biblioteka na Woli. W oddziale przy ul. Twardej p. Ewa Popińska współpracowała z klasą I w świetlicy szkolnej, a w oddziale Komiksowo p. Aleksandra zabrała uczestników i uczestniczki w samolotową podróż.

Strony