18 Lipca 2018

Klub czytelniczy w oddziałach gimnazjalnych LXIV Liceum Ogólnokształcącego im. S.I.Witkiewicza „Witkacego” w Warszawie założyła p. Lucyna Kasjanowicz. Spotkania czytelniczy realizowaliśmy w kl.4f w pobliskiej Szkole Podstawowej nr 267 w Warszawie.

16 Lipca 2018

Nasz klub działał w letnim semestrze w Zespole Szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego w Warszawie pod opieką p. Eweliny Beńko-Kaczkowskiej. Przed pierwszą wizytą w Szkole Podstawowej  nr 350 na Bemowie zorganizowaliśmy 2 spotkania w bibliotece szkolnej.

16 Lipca 2018

W letnim półroczu roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek w Warszawie przygotowałyśmy i przeprowadziłyśmy zajęcia czytelnicze dla przedszkolaków w koncepcji programu PoczytajMy o migracjach. Inaczej niż dotąd tematyka spotkań oparta była tym razem na jednej książce – „Chłopiec z Lampedusy” (a nie ma krótkich historiach z różnych publikacji dla dzieci). Książka R.Witka to piękna i wzruszająca historia o Tandżinie, który zmuszony do opuszczenia swojej Erytrei, narażony na trudy tułaczki, szuka bezpiecznego domu. Opowieść poruszyła nas i naszych młodszych przyjaciół, pozwoliła na otworzenie granic naszych serc!

22 Czerwca 2018

Zajęcia w ramach PoczytajMy o migracjach prowadziłyśmy w Przedszkolu nr 13 w Warszawie. Podczas pierwszych zajęć dzieci rysowały potwora; odgadywały zagadki dźwiękowe, przede wszystkim sadziły fasolki, które na następnych zajęciach wspólnie omawiałyśmy. Przeczytajcie o nas :)

06 Czerwca 2018

Na spotkaniach klubu czytelniczego pomogły nam książki czytane na głos, gra w Story Cubes i korzystanie z kart Dixit do opowiadania o własnych emocjach. Ćwiczyliśmy czytanie „Chłopca z Lampedusy”, uczyliśmy się współpracy, niezależnie od tego ile mamy lat. Przeczytaj o nas!

Strony