20 Kwietnia 2018

Jako Centrum Edukacji Obywatelskiej jesteśmy partnerem największego festiwalu filmów dokumentalnych w Polsce - Millennium Docs Against Gravity. Zapraszamy uczniów i nauczycieli na pokazy filmowe od 11 do 20 maja! Filmy dokumentalne, których bohaterami są dzieci są doskonałym narzędziem edukacyjnym i świetnym punktem wyjściowym do rozmowy. Zapraszamy!

19 Kwietnia 2018

Serdecznie zapraszamy do skorzystania ze scenariuszy zajęć oraz przewodnika metodologicznego opracowanych w ramach kampanii społecznej Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, które wspierają nauczycieli i nauczycielki w tworzeniu w klasie klimatu zaufania i przeciwdziałaniu dokuczaniu wśród uczniów i uczennic.

17 Kwietnia 2018

...spotkania odbywają się raz w tygodniu. Nasza praca na rzecz czytelnictwa zaczęła się od czytania wybranych fragmentów naszych ulubionych książek. Następnie czytałyśmy książki Kornela Makuszyńskiego i przygotowałyśmy wystawę jego książek. Przeczytaj o nas!

17 Kwietnia 2018

Klubowi czytelniczemu ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Rawiczu zima upłynęła pod znakiem głośnego czytania książek dzieciom z „zerówek”, znajdujących się w naszej szkole.

17 Kwietnia 2018

Po raz pierwszy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowogrodzie bierze udział w programie PoczytajMy. Na terenie szkoły powstał klub czytelniczy do którego należą uczniowie klasy V. Klub nawiązał współpracę  z Gminnym przedszkolem w Nowogrodzie i Biblioteką szkolną.

Strony