19 Czerwca 2017

Nowa rekrutacja! Szczegóły dalej smiley

16 Czerwca 2017

Co wiesz o pszczołach?

Potocznie słowa pszczoła używamy do określenia pszczoły miodnej, jednak jest to nazwa jednego z tysięcy gatunków pszczół (nadrodziny) na świecie i ok. 400 w Polsce!

Czy wiesz, jak zbudowany jest układ pokarmowy pszczoły?

Wartość zapylania roślin przez pszczoły na świecie to ok 150 mld euro, czyli 2 razy więcej niż roczny przychód Polski!

Na jakie choroby chorują pszczoły?

Co oznaczają hasła: SADŹ , ZANIEDBUJ, KUPUJ LOKALNIE, UCZ SIĘ?

31 Maja 2017

Chcemy Wam opowiedzieć, jak w drugim półroczu roku szkolnego 2016/2017 Klub Czytelniczy ze Szkoły Podstawowej nr 38 im. L. Zamenhofa odbywały się spotkania z wychowankami Przedszkola Nr 38 w Częstochowie. Cały cykl zajęć czytelniczych poświęcony był twórczości Juliana Tuwima pt. „Lokomotywą przez wiersze dla dzieci”. Przedstawimy, czego dokonaliśmy w lutym i maju, czyli na początku i końcu semestru :)

31 Maja 2017

Pszczoły są ważne i pożyteczne, ale coraz mniej ludzi o tym pamięta. Z tego właśnie powodu ja oraz kilka moich koleżanek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Barlinku pod opieką pani Justyny Stawickiej 16 mają br. wybrałyśmy się do przedszkola "Pod Topolą".

31 Maja 2017

8 maja w Zespole Szkół nr w Lubinie odbyło się spotkanie czytelnicze w ramach projektu "PoczytajMY". Uczennice z klubu czytelniczego czytały fragmenty nowości wydawniczych z naszej biblioteki pt. "Tajemnica kawiarni" i "Tajemnica więzienia" autorstwa Martina Widmarka i Heleny Willis.

Strony