17 Lipca 2017

Nasza szkoła NSP „Primus” w Szczecinie po raz pierwszy wzięła udział w akcji czytelniczej „Poczytajmy o… pszczołach” prowadzonej w partnerstwie z „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

17 Lipca 2017

Uczniowie klasy V B- czytelnicy Klubu Czytelniczego „PoczytajMy” we współpracy z CEO przystąpili do programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. W ramach tego programu najpierw wszyscy dowiedzieli się, dlaczego pszczoły są pożyteczne.

17 Lipca 2017

Grupa wolontariuszek z gimnazjum pod opieką p. I. Grabowskiej zgłosiła chęć niesienia pomocy tym małym, bezbronnym owadom. W działaniach wspiera je Centrum Edukacji Obywatelskiej, które podsyła ciekawe pomysły, podpowiada rozwiązania i wspiera poprzez udostępnianie materiałów i poradników.

16 Czerwca 2017

Co wiesz o pszczołach?

Potocznie słowa pszczoła używamy do określenia pszczoły miodnej, jednak jest to nazwa jednego z tysięcy gatunków pszczół (nadrodziny) na świecie i ok. 400 w Polsce!

Czy wiesz, jak zbudowany jest układ pokarmowy pszczoły?

Wartość zapylania roślin przez pszczoły na świecie to ok 150 mld euro, czyli 2 razy więcej niż roczny przychód Polski!

Na jakie choroby chorują pszczoły?

Co oznaczają hasła: SADŹ , ZANIEDBUJ, KUPUJ LOKALNIE, UCZ SIĘ?

31 Maja 2017

Pszczoły są ważne i pożyteczne, ale coraz mniej ludzi o tym pamięta. Z tego właśnie powodu ja oraz kilka moich koleżanek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Barlinku pod opieką pani Justyny Stawickiej 16 mają br. wybrałyśmy się do przedszkola "Pod Topolą".

Strony