19 Lipca 2018

W Radomiu po przeprowadzeniu zajęć czytelniczych odbyła się akcja lokalna. Podczas Spartakiady uczniowie wraz opiekunką przeprowadzili działania promujące tematykę pszczół oraz demonstrowali, jak założyć Miejsce Przyjazne Pszczołom.

18 Lipca 2018

Uczniowie w Gołczy na zajęciach czytelniczych zdobyli cenną wiedzę o pszczołach, po czym zaczęli działać! Zorganizowali w swojej szkole piknik i założyli nowe Miejsca Przyjazne Pszczołom, zachęcając do tego innych.

18 Lipca 2018

Tym razem Klub czytelniczy z Kamionki Wielkiej zorganizował zajęcia na trawie, a to za sprawą - pszczół! Uczniowie zasadzili wspólnie kwiaty miododajne. Wykonali także kreatywne dekoracje: papierowe pszczółki i ule, a także jeden z uczniów zaprezentował rekwizyty pszczelarskie!

18 Lipca 2018

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 289 Im. H. Sienkiewicza w Warszawie zorganizowali fantastyczny piknik, dzięki któremu uświadomili sobie i innym, jak ważna jest ochrona pszczół, promując wiedzę o zagrożeniach i możliwościach działania w tym obszarze. Przeszli także do praktyki, zakładając wspólnie nowe Miejsca Przyjazne Pszczołom! Zobaczcie, jak wyglądała ich maskotka oraz stoisko, kto wygrał quiz i został pasowany na Sprytną Pszczółkę oraz przeczytajcie, jak zorganizowali to wydarzenie!

18 Lipca 2018

W ramach projektu „PoczytajMy o Pszczołach” Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Klukowie skompletowała aż ponad 100 Miejsc Przyjaznych Pszczołom! Uczniowie poznali bogactwo świata pszczół, a jednocześnie dowiedzieli się o jego zagrożeniu ze strony człowieka. Z wielkim entuzjazmem założyli u siebie Pszczelą Stołówkę i promowali wiedzę o pszczołach. Odwiedzili także Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. W efekcie całego projektu doszli do zaskakującego wniosku, zobaczcie jakiego!

Strony