22 Czerwca 2018

Uczestniczymy w programie kilka lat, a nasze zainteresowanie książką pragniemy przelać na naszych młodszych kolegów i koleżanki. Tak działamy w Szkole Podstawowej nr 4 im."Królowej Jadwigi" w Ostrowie Wielkopolskim :)

15 Czerwca 2018

W naszej Szkole Podstawowej nr 50 we Wrocławiu powstała ściana z cytatami, zachęcającymi do czytania. Z otwartej książki wylatują motyle, na których naklejone zostały cytaty. Dekoracja przyciąga wzrok i zachęca do sięgnięcia po lekturę. To tylko jedno z naszych wielu działań, przekonajcie się sami, czytając relację!

15 Czerwca 2018

Szkoła Podstawowa nr 14 w Elblągu już czwarty rok współpracuje z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczennice tworzące klub czytelniczy odwiedzają dwie grupy dzieci z sąsiadującego Przedszkola nr 18.

15 Czerwca 2018

Do naszego klubu czytelniczego w Szkole Podstawowej im. Sybiraków w Jerzmankach początkowo zgłosiło się 5 szóstoklasistów, ale kiedy rozeszła się fama, że to super spotkania, nasza grupa stale się powiększała. Na 10 jubileuszowym spotkaniu) było nas 12 :) Na początku rozmawialiśmy o swoich fascynacjach czytelniczych - to było tak ciekawe, że zawsze żałowaliśmy, że 45 minut szybko i z czasem wydłużyliśmy spotkania do 90 minut raz w tygodniu przez 3 miesiące. 

15 Czerwca 2018

...w XXIX Liceum Ogólnokształcącym im. cc. mjra Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie przeprowadziliśmy spotkanie czytelnicze na podstawie bajki Ignacego Krasickiego, a podczas akcji przybliżaliśmy rówieśnikom postać rotmistrza Witolda Pileckiego.

Strony